Medyum İstanbul

Haz 23, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

İstanbul, birçok farklı inancı, kültürü ve insanı bir arada barındıran nüfusu 15 milyona dayanmış bir metropoldür. Durum böyle olunca insanların ihtiyaçları da çeşitli olmaktadır.

Ülke içinden ve dışından çokça göç alan İstanbul’a gelenlerin en büyük hayali zengin olmaktır. Bu amaçla da geleceğe merak duyan insanların sayısı çoktur. Bu yüzden de medyumlar tercih edilmektedir. Medyum lar kalabalık bir kitleye hizmet edebilmek adına bu kenti tercih etmektedir. Medyumların amacı, bilinmeyenle irtibata geçip merak ettiklerini müşterilerine ulaştırmaktadır. Medyumların içinde de bu işi yasal yapanlar ve yasal yapmayanlar olarak ayrım bulunmaktadır. Yasal olanların işyerlerinde ruhsatları ve belgeleri bulunurken, işi yasal olmayan yoldan yapanların işyerleri denetimler sırasında kapatılmaktadır.

istanbul medyum

medyumlar

Binlerce medyum istanbul’da yüzde yüz garanti vererek çalışmaktadır. Bu ne demek oluyor? Ruhsatlı veya ruhsatsız çalışan medyumların hepsi kullandığı yöntemlerin kesin sonuç vereceğine halkı inandırmaktadır. Bunun üzerine müşteri çekmeye başlayan medyumlar, olası bir başarısızlık durumunda ise sorumluluk kabul etmemektedirler. Yani müşterinin kendisini suçlamaktadırlar. Bu bir nevi ruhsatlı dolandırıcılık olabilir mi? Bunun cevabı hem evet hem hayır. Öncelikle niye hayır? Çünkü medyumluk gerçek bir yetenektir. Bütün bu işle uğraşanlar dolandırıcı olarak nitelendirilemez. Çünkü günümüzde medyumluk yeteneği bilimsel çalışmalarla bile araştırılmaktadır. Aslı olmayan bir şey bilimin konusu olamaz. İkinci olarak ruhsatlı dolandırıcılık olabilir, evet. Çünkü İstanbul içinde kültürel farkların oluşması inançların da farklılaşmasına yol açmaktadır. Medyumların yaptığı işleri birebir onaylayan ve onların dediklerine körü körüne bağlanan çaresizlik içinde bir kesim de bulunmaktadır. Müşterilerinin bu davranışlarına kayıtsız kalamayan medyumlar da kendilerini fiyatlarında değişiklik yapma özgürlüğüne sahip görmektedir. Böylelikle müşterilerinden haksız yere kazanç elde etmektedir. Gidilen medyum İstanbul içinde tanınmış olmalıdır. Müşterilerinin güvenini kazanması gerekmektedir. İstanbul’da bulunan ve medyum sıfatıyla geçinen kişilerin neredeyse tamamının unvanının hacı – hoca olduğu görülmektedir. Böyle insanların medyumlukla ilgisi yoktur. Çünkü bu unvanlar İslam dinine ait terimlerdir ve İslamiyet’te medyumluğa yer yoktur. Bu unvanları kullanan kişilerden uzak durmak gerekmektedir.

Müşterilerin yaptığı en büyük yanlışlardan biri de gidilen medyumu sorgulamamaktır. O medyum büyük bir insan, bizden üstün gibi görüşler asla kabul edilmemelidir. O kişi medyum olduysa bunun nasıl olduğunu sorgulamak gerekmekte ve tecrübelerinin kaynağını öğrenmek gerekmektedir. Tüm bu sorulara cevap verebilen medyum İstanbul içinde piyasa yapabilmeli ve diğerleri bir şekilde saf dışı bırakılmalıdır. Müşteriler tüm bunlar için vakit bulamıyorlarsa gittikleri medyumda aradığı özellikler şunlar olmalıdır; maliyede resmi bir kaydı olmalı, işyeri meydanda ve göz önünde olmalı, kullandığı web sitesi güvenilir olmalıdır. Tüm bu şartları karşılıyor ise gidilen medyum güven verebilmektedir. Medyumluk işi online olarak ve telefon aracılığı ile yapılamaz. Birebir görüşmeler dışında herhangi bir ücret talebiyle karşılaşıldığında buna itibar etmemek gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum yap