İstanbulda Medyumlar

Nis 22, 2014   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Medyumluk günümüzde her ne kadar sıkça rastlanılan bir yetenek olmasa da hemen hemen her ilde medyum olduğunu iddia eden pek çok insan bulunmaktadır.

İstanbul Medyumlar arasında televizyonlara çıkıp gelecekle ilgili yorumlar yapan kişilerin de var olduğu görülmektedir. Ülkemizde falcılığın yasak olduğu düşünülecek olursa bu kişilerin de üfürükçüler gibi, büyü yaptığını iddia eden kişiler gibi suçlu kabul edilmemesinin sebebi oldukça düşündürücüdür.

medyumluk

medyum istanbul

İnsanların falcılık yapan kişiler tarafından sömürüldüğü düşüncesiyle falcıları suçlu kabul edip cezalandıran yasalarımız neden bu kişileri suçlu kabul etmemektedir? Bilindiği üzere çok eski zamanlarda medyumların kutsal olduklarına inanılmaktaydı. Bu kişilerin Tanrı tarafından hediye edilen bir yeteneğinin olduğu ve seçilmiş kişiler olduğu düşünülmekteydi. Hatta eski Türklerde kam ve şaman gibi özel yeteneği olan kişiler bulunmaktaydı. Bu kişilerin yeteneklerine güvenilmekte ve öngördüklerinin doğruluğuna inanılmaktaydı. Bu öngörüler de kehanetlerin oluşmasına neden olmaktaydı. Peki, gerçekten böyle bir yetenek var mıdır yoksa insanların sadece kandırılması mıdır bu durum?

Bilimsel olarak açıklanamayan olayların varlığını kabul etmekte her zaman güçlük çekmekteyiz. Bunun sebebi de elbette bu şekilde dolandırılmaktan kaynaklanmaktadır. Birçok kişi bunun safsata olduğunu düşünse de hayatımızda var olan her şeyin bir enerjisi vardır ve bu enerji kaybolmamakta olduğunu benimseyen düşünceler de varlığını günümüzde de sürdürmektedir. Bu konuyla ilgili birçok araştırma yapılmış, bilimin anlamlandıramadığı olaylara bir anlam verilmeye çalışılmıştır. Bu anlamlandırma çabaları sonucunda sınıflandırmalar bile yapılmıştır. Bu sınıflandırmaların yapılmasındaki sebep elbette anlamlandırma çabasından kaynaklanmaktadır. Birçok medyumluk yeteneği bulunmaktadır. Kimi medyumluk yeteneklerinde sadece seyirci olarak medyum bulunurken kimilerinde aktif olarak görev alan medyumluk yeteneklerine sahip kişiler bulunmaktadır. Ülkemize bakacak olursak örneğin İstanbul medyumları içerisinde gelecekten haberdar olabilen, ruhlar âlemiyle iletişime geçebilen, iyileştirme yeteneğine sahip olan birçok medyum olduğu görülmektedir. Bu yetenekler dışında çevresindeki nesnelerin sahip olduğu enerjiyi anlamlandırabilen ve yorumlayabilen ya da rüya halindeyken gelecekle ilgili görüntülere sahip olan medyumlar da bulunmaktadır. Bahsettiklerimiz dışında birçok farklı yeteneğe sahip medyumlar bulunmaktadır. Bazı kişiler sahip olmadığı bu yeteneklere sahip olduğuna insanları inandırarak sahtekârlık yapmaktadır ve bu bir suçtur ancak gerçekten böyle psişik yeteneğe sahip kişiler de mevcuttur. Hatta bu kişiler arasında kendi iradeleri dışında bu yetenekleri kullananlar da bulunmaktadır. Bu yeteneği ortaya çıkarmak için herhangi bir girişimde bulunmasa da istem dışı olarak gelecekle ilgili görüntülere sahip olan ya da ruhlar âlemiyle etkileşim içinde bulunan kişiler de bulunmaktadır. Bu kişilerin elinde olmayan bir durum için bu kişileri suçlu saymak, bir insanı erkek olduğu için suçlu saymakla aynıdır.

İstanbul gibi büyük şehirlerde ikamet eden kişiler arasında bu yeteneğe sahip kişilerin varlığı çok rastlanılan bir durumdur. İstanbul medyumları içinde yeteneklerini doğru kullanabilen ve insanlara yardım etmeye çabalayan medyumların varlığı da bilinmektedir. Bu kişilere özellikle Taksim’de sıkça rastlanılmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum yap