Büyü Bozma

Haz 23, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Yapılan bir büyünün bozulması kolay olmamaktadır. Bunun için birçok yöntem denenmektedir. Büyü bozma işini büyüyü yapan kişi yani büyücü yapmaktadır.  Bu iş için önce gerekli teşhis yapılmalıdır. Hangi büyü neden yapılmış bilgisine ulaşılmalıdır. Her büyü için farklı formül bulunmaktadır. Büyü yapılan kişi büyü yapıldığının farkında değilse ve bozma işlemine karşı gerekli rızası yoksa formüller farklı şekilde denenmektedir. Bozma teknikleri ne kadar çok denenirse başarılı sonuç alınma ihtimalinin o kadar fazla olduğu belirtilmektedir.

büyü bozma çeşitleri

büyü bozma çeşitleri

Büyü bozma tekniklerinin başlıcaları;  taşımayla, içip yıkanmalarla, içirme yoluyla, okumalar – rukyeyle, tütsüyle, serpmeyle ve gömme – asma ile bozma teknikleridir. Bu teknikleri ayrıntılı olarak şu şekilde ele alınmaktadır. Taşıma ile bozma, kişinin taşıması gereken muska ile bozma işlemidir. Her büyüde aynı etkiyi göstermeyeceği ve daha etkili yöntemlerinin bulunduğu söylenmektedir. Taşıma ile bütün tılsımlar bozulmamaktadır. Ancak en büyük avantajı, gelen büyü tehditlerine karşı koruma sağlamasıdır. İçip yıkanmalar ile bozma, en çok kullanılan yöntemlerden biri olma özelliği taşımaktadır. Yapılan bozma büyüsünün yazıldığı kâğıt ve yapıldığı nesne suda bekletilir. Suya renginin vermesi gerekmektedir. Bunun ardından su ile gusül alınıp su içilmektedir. Bu yöntemde dikkat edilmesi gereken en önemli husus, kullanılan suyun pis yere dökülmemesidir. Mümkün olduğunca insan ayağının basılmayacağı bir yere dökmek gerekmektedir. İçirme yoluyla bozma, yapılan tılsım içme suyu ya da şekerli su gibi içeceklere yapılır. Bu suyun içilmesiyle yapılan büyünün bozulacağına inanılır. Büyü olan kişi bu sudan içmeyi reddederse, bu su kişiye haberi olmadan da içirilebilmektedir. Okumalar – rukye ile bozma yöntemi, bazen bir sure veya birden fazla sure, esmalar ve üfürmeler bu yöntemin bir parçası olmaktadır. Etkili bir yöntem olarak bilinmektedir. Rukye ise oldukça farlı bir yöntemdir. Musallat olmuş cinle konuşarak ikna yoluna gidilmektedir ve bedenden çıkması istenilmektedir. Genellikle cin insanın vücudunu kullanarak konuşmaktadır. Bu esnada hasta olan kişi çeşitli saldırganlıklar göstermekte ve ağlayabilmektedir. Tütsü ile bu yöntemde büyü bozarken okunmuş bir nesne veya kâğıt yakılmaktadır. Çıkan duman ile kişi üzerindeki ya da mekân içindeki tılsım yok edilmiş olmaktadır. Serpmeler ile bozarken mekâna, kişiye ya da ortamdaki topluluğa su serperek uygulanmaktadır. Gömme- asma ile bozarken, mekâna büyülü eşyalar asılır ya da gömülür. Böylece ortamdaki büyü yok edilmektedir. Diğer bozma yöntemlerinden bazıları şunlardır; kendi gücüyle, ruhanilerle, vücuda yapılan işlemlerle, çeşitli nesnelerle, hacamat ile bozma olarak bilinmektedir.

Olası bir yan etkiye kapılmamak için büyü bozma işini gerekli tecrübeye sahip kişilere yaptırmak gerekmektedir. İslamiyet’te büyü üzerine nas ve felak sureleri indirilmiştir. Çünkü İslam peygamberi Hz. Muhammed (SAV) içinde büyü yapılmıştır. Bundan kurtulabilmesi için inen sureleri okumuştur. Müslümanlara göre bu iki sureyi okuduklarında büyüden ve kötü etkilerden kurtulduklarına inanmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum yap