Aşk Büyüsü

Haz 23, 2013   //   Yazar: admin   //   Genel  //  Yorum Yapılmadı

Aşk, karşı cinse duyulan derin sevgi demektir ve kesin bir anlamı yoktur. Duygularla ifade ediliş biçimi bulunmaktadır. Bilimsel açıklama da ise aşkın kaynağı salgılanan hormonlar olarak bilinmektedir. Biyolojiye göre aşk tüm hayvan ve insanlarda olması gereken ve yaşamın devam etmesi için önemli olan duygudur. Âşık olunan varlık da size âşık olmak zorunda mı? İnsan düşünebilen ve kendi kararlarını verebilen bir canlıdır. Bu yüzden her his karşılık bulabilir diye bir şey yoktur. İnsan karşısındakini kendine âşık edebilmek için birçok yol dener. Bu yollar ilgi çekmek, kıskandırmaya çalışmak, önemsemeye çalışmak, sahiplenmek gibi seçenekleri olan yollardır. Bütün bunlar işe yaramadığı zaman insanların çare olarak gördüğü büyücüler bulunmaktadır. Bilimsel bir açıklaması bile olan aşk için büyücüler doğru tercih olabilir mi?

bağlama büyüsü

aşk büyüsü

Aşk büyüsü, büyücüler tarafından en çok yapılan büyülerden biridir. Bu büyülerin bu kadar çok yaptırılması bir nevi insan acizliğini de göstermektedir. Aşk büyüsü tek değildir. Her büyücünün kendine göre bir sistemi vardır yani değişiklik göstermektedir.  Bu büyülerin hızlı gerçekleşmesi ve kalıcı olabilmeleri için inanç çok önemli bir unsur haline gelmektedir. Büyü işlerinde en çok inanılan büyü en sağlam büyü olarak geçmektedir. Genellikle bu büyü yapılırken âşık olunması sağlanacak kişinin burç ve doğum haritası çıkartılır. Büyü yapılacak kişinin tenine temas etmiş bir obje şarttır. Büyü sonunda bir muska oluşturulup karşı tarafın size bağlanacağına inandırılır. Aşk büyüsü çeşitleri şunlardır; bağlama büyüsü, sevdiğini geri getirme büyüsü, muhabbet büyüsü, karanfille âşık etme büyüsü, âşık edip geri getirme büyüsü, canbar ve odkara büyüleri şeklinde sıralanmaktadır. Tüm bu büyü formüllerini bir kenara bırakmak gerekirse aşkın gerçek formülünü ünlü psikolog Robert sternberg bulmuştur ve açıklamıştır. Onun açıklamasına göre aşk adım adım ilerleyerek gerçekleşen bir olgudur ve aşkın kendisi bir büyüdür. Aşk üç bağdan oluşur bunlar: yakınlık, bağlılık ve tutkudur. Eğer bu üçünden biri yok olursa aşk biter. Aşk ilk önce samimiyetle başlar. Aslında en başlangıç aşaması hoşlanma ve beğenmedir. Sonra samimiyet ön plana çıkar. Eğer sır veya özel bir paylaşımınız olduysa ikinci bağda kurulmuş demektir. Ve aşkın en son aşaması tutkuya gelinir. Aşkın son ve yaygın şeklidir. Diğer adı ile cinselliktir. Aşkın gerçekleşmesi için büyüye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Aşk için ve âşık olmak için büyü yaptırmak istiyorsanız. Güvenilir büyücülere yani birileri tarafından referans sahibi olanlarına gitmek gerekmektedir. Büyü işini din adı altında yapanlara itimat edilmemelidir. Çünkü günümüzde birçok dinde büyü yapmak ya da yaptırmak günah sayılmaktadır. Piyasada çok sayıda dolandırıcılık amacıyla bu sektöre girmiş büyücü adı altında kişiler bulunmaktadır. Bunlara inanan insanlar mağdur duruma düşmektedir ve bu durum kaçınılması gereken bir durumdur. Büyü ile oluşturulan bir ilişkinin sonuçları neler getirir konusu tartışılacak bir durum teşkil etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaş

Yorum yap